ZasadyGry.pl

 
 
 Menu:

alfabetyczny
 spis gier

 Podział wg
 rodzaju:

gry karciane

gry planszowe

gry sportowe

gry hazardowe

gry na kartce
       i inne


dodaj stronę do
 ulubionych

informacje o
 serwisie

 

     

3 5 8 - zasady gry

Zasady gry w 3 5 8 - strona 1/2

Stosunkowo prosta gra, o wciągających zasadach, doskonała gdy spotka  się trzech fascynatów gier karcianych. Rozgrywki w 3 5 8 potrafią wymazać z życiorysu kilka ładnych godzin.

Do gry jest potrzebna talia składająca się z 52 kart. Gra przeznaczona jest dla trzech graczy. Starszeństwo kart od asa do dwójki.

Osoba rozdająca karty po raz pierwszy wybierana jest w sposób losowy. Każdy z graczy otrzymuje po 16 kart, cztery które pozostają są zakrytym musikiem dla rozgrywającego (osobą rozgrywającą jest siedzący po lewej stronie do rozdającego).

Rozgrywający na podstawie sześciu pierwszych otrzymanych kart, decyduje się na rodzaj rozgrywki:
1.atut – cztery możliwości: serce, kier, pik, krzyż;
2. bez atu;
3. bez lew – każdy z grających musi zebrać jak najmniejsza ilość lew;

Po wybraniu rodzaju gry, rozgrywający odsłania musik i odkłada na stół zakryte cztery karty które są dla niego zbędne. Rozpoczyna się rozgrywka .

Gracze muszą dokładać karty w kolorze wyjścia, ale nie maja obowiązku przebijania karta starszą. Nie obowiązuje również przebicie karta atutową w momencie braku koloru wyjściowego.

Tak jak wspominaliśmy powyżej istnieją cztery rodzaje rozgrywek (4 atutowe, bez atu oraz bez lew). Cała gra składa się z osiemnastu rozgrywek, każdy z grających musi w dowolnej kolejności rozegrać każdą z czterech możliwości rozgrywek.

 

<<< poprzednia strona kolejna >>>
~

 

 

(c) 2007 ZasadyGry.pl - Wszelkie prawa, włącznie z autorskimi zastrzeżone.