ZasadyGry.pl

 
 
 Menu:

alfabetyczny
 spis gier

 Podział wg
 rodzaju:

gry karciane

gry planszowe

gry sportowe

gry hazardowe

gry na kartce
       i inne


dodaj stronę do
 ulubionych

informacje o
 serwisie

 

     

Eurobiznes - zasady gry

Zasady gry w eurobiznes - strona 4/4

Jeśli gracz nie jest w stanie uregulować swoich należności wobec innego gracza w całości gotówką, może zrobić to po części gotówką a po części swoimi terenami, co do wartości których zainteresowane strony muszą się dogadać. Kiedy zawodnik staje się niewypłacalny wobec innego zawodnika, czyli gdy nie ma już czym mu zapłacić, przegrywa grę. Swoją własność oddaje wtedy wierzycielowi, przy czym domy i hotele bank odkupuje od niego za połowę ceny a następnie gotówkę tą wypłaca wierzycielowi.

Gdy zawodnik jest niewypłacalny wobec banku pomimo sprzedania budynków oraz pobrania możliwych pożyczek, czyli kiedy nie może opłacić podatków lub kar, jego cały majątek przejmuje bank, który następnie sprzedaje tereny budowlane innym graczom w drodze licytacji. Nie podlegają jej jedynie domy i hotele.

Uwaga:
• wszystkie opłaty, kary oraz transakcje muszą być opłacane w trybie natychmiastowym!
• nie wolno pomagać innym graczom w pilnowaniu by wyegzekwowali swoją należność!
• nie wolno pożyczać pieniędzy, nieruchomości czy budynków innym grającym!

Zakończenie gry

Gra w Eurobiznes kończy się, kiedy na planszy został tylko jeden grający lub gdy skończy się czas gry określony przez uczestników gry przed jej rozpoczęciem. W tym drugim przypadku zawodnicy obliczają swój majątek, a dokładnie: gotówkę, wartość niezastawionych miast, elektrowni, linii kolejowych, wodociągów, połowę wartości nieruchomości zastawionych, a także wartość domów i hoteli.

Zwycięzcą jest ten, kto posiada największy majątek.

Życzymy powodzenia!
 

<<< poprzednia strona kolejna >>>
~

  

 

(c) 2007 ZasadyGry.pl - Wszelkie prawa, włącznie z autorskimi zastrzeżone.

W serwisie zostały zawarte zasady, przepisy, reguły najpopularniejszych gier karcianych, planszowych, sportowych, hazardowych, rozgrywanych na kartce i innych.