ZasadyGry.pl

 
 
 Menu:

alfabetyczny
 spis gier

 Podział wg
 rodzaju:

gry karciane

gry planszowe

gry sportowe

gry hazardowe

gry na kartce
       i inne


dodaj stronę do
 ulubionych

informacje o
 serwisie

 

     

Unihokej - zasady gry

Zasady gry w unihokeja - strona 2/2

Sytuacje stałe
Gra jest wznawiana za pomocą gwizdka sędziowskiego. Wznowienie ma miejsce od stałej sytuacji, którą może być rzut sędziowski, rzut z autu, rzut wolny i rzut karny. Rzut sędziowski wykonywany jest na środku boiska w przypadku gdy rozpoczyna się tercja lub gdy jedna z drużyna zdobyła bramkę. Wykonuje się go także w sytuacji, gdy żadna ze stron nie była winna przerwania gry. Podczas tego rzutu pozostali zawodnicy powinni zachować odległość 3 metrów. Rzut z autu wykonuje drużyna przeciwna niż ta, z której winy piłka opuściła boisko. Wykonuje się go 1,5 metra od bandy w miejscu, gdzie piłka opuściła boisko. Rzutu tego nie może wykonywać bramkarz. Podczas jego wykonywania pozostali zawodnicy powinni zachować odległość przynajmniej 3 metrów. Rzut wolny wykonywany jest przez drużynę poszkodowaną z miejsca popełnienia przewinienia. Piłka musi być uderzona, a nie ciągnięta lub podnoszona. Rzut wolny przyznaje się, gdy: zawodnik uderza, podnosi lub kopie kij przeciwnika, uderza kijem swojego przeciwnika, za wysoko unosi kij, zawodnik rozgrywający uderzy piłkę stopą dwa razy z rzędu. Rzut karny wykonywany jest z punktu środkowego. Wykonywany jest on, gdy ma miejsce sytuacja bramkowa, a drużyna broniąca przeszkadza przeciwnikom dopuszczając się przewinienia lub gdy drużyna broniąca dopuszcza się przewinienia, gdy atakujący próbują stworzyć sobie sytuację bramkową.

Kary
Kara za przewinienie jest nakładana na zawodnika, który zawinił. Ukarany zawodni przez cały czas trwania kary przebywa na ławce kar. Zawodnik, który otrzymał karę drużynową, nie może być zastąpiony na boisku. Jedna lub dwie kary drużynowe mogą być mierzone równocześnie. 2 minutowa kara jest nakładana, gdy zawodnik bez szans dojścia do piłki blokuje kij przeciwnika, zawodnik gra kijem w sposób niebezpieczny, zawodnik przyciska przeciwnika do bandy lub bramki w sposób nieprzepisowy, zawodnik zatrzymuje piłkę ręką lub głową, zawodnik rozmyślnie opóźnia grę. Podobne przewinienia w cięższym wydaniu powodują nałożenie kary 5 minutowej. Zawodnik może otrzymać także 10 minutową karę osobistą. W takim wypadku jest możliwość wymiany takiego zawodnika. Karę taką otrzymuje się, gdy zawodnik dopuszcza się niesportowego zachowania. W tym wypadku otrzymuję 10 minutową karę osobista i 2 minutową drużynową. Kara meczowa oznacza opuszczenie boiska przez zawodnika i trenera. Ma ona miejsce gry zawodnik nieuwzględniony w protokole bierze udział w meczu oraz gdy niesportowe zachowanie jest motorycznie powtarzane, zawodnik lub trener wda się w rękoczyn, zawodnik połamie w wyraźnej złości kij lub inny sprzęt.

<<< poprzednia strona kolejna >>>
~

    

 

(c) 2007 ZasadyGry.pl - Wszelkie prawa, włącznie z autorskimi zastrzeżone.

W serwisie zostały zawarte zasady, przepisy, reguły najpopularniejszych gier karcianych, planszowych, sportowych, hazardowych, rozgrywanych na kartce i innych.