Zasady rozgrywania meczów:
• Czas trwania gry: mecz podzielony jest na dwie połowy, każda trwa po 20 min. Czas ten może zostać przedłużony, w wypadku wykonywania ewentualnego rzutu karnego. Przerwa pomiędzy pierwszą a drugą połową nie może trwać dłużej niż 15 min. Każdy z trenerów ma prawo zgłosić chęć uzyskania przerwy w trakcie trwania meczu (czas ten to 1 min), ale tylko w przypadku, gdy jego zespół jest w posiadaniu piłki (np. wyrzut z autu, rzut wolny), w czasie przerwy wszyscy zawodnicy muszą się znajdować na polu gry, a trener lub osoba udzielająca instrukcji nie może wchodzić na plac gry. Trener ma prawo do jednej przerwy w każdej z połów meczu.
• Piłka poza grą: w momencie, kiedy znajduje się ona całym swoim obwodem poza obszarem gry (zarówno na ziemi jak i w powietrzu), lub kiedy uderzy w sufit, to sędzia przerywa grę gwizdkiem.
• Zawodnik, który zostaje wykluczony z gry, nie może ani do niej wrócić, ani nie może zająć miejsca na ławce rezerwowych. Na jego miejsce może wejść zawodnik z ławki rezerwowych, ale dopiero po upływie 2 minutowego wykluczenia (o ile wcześniej drużyna nie straciła bramki). W przypadku, gdy drużyna grająca w osłabieniu (4 na 5) traci bramkę, to może ona uzupełnić skład, jeżeli gra odbywa się w obustronnym osłabieniu (4 na 4), to nie można uzupełniać składu do końca kary, jeżeli drużyna gra w osłabieniu (3 na 5), to może uzupełnić skład o 1 zawodnika, natomiast jeżeli drużyna gra w osłabieniu (np. 4 na 5) i strzeli bramkę, to nie może ona uzupełnić składu do końca kary. Uzupełnienie składu wymaga zgody sędziego czasowego, lub w wypadku jego braku zgodę taką daje sędzia drugi.
• Faule akumulowane: pierwszych pięć fauli, które popełnia dana drużyna podczas jednej połowy meczu, karanych jest rzutami wolnymi bezpośrednimi. Przy rzutach wolnych drużyna broniąca ma prawo do ustawienia muru obronnego, przy założeniu, że wszyscy zawodnicy muszą znajdować się przynajmniej 5 m od piłki zanim zostanie wznowiona gra. Bramka może zostać zdobyta także bezpośrednim strzałem z rzutu wolnego. Począwszy od szóstego przewinienia drużyny, drużyna przeciwna wykonuje przedłużony rzut karny. Piłkę należy ustawić w drugim punkcie karnym i zawodnik uderza ją bezpośrednio na bramkę. Pomiędzy bramką a piłką nie może znajdować się żaden inny zawodnik z wyjątkiem bramkarza drużyny przeciwnej.
• Rzut wolny bezpośredni dyktowany jest w przypadku złamania przepisów gry jak np. faul, popychanie przeciwnika, uderzenie przeciwnika, niesportowe zachowanie. Rzut ten jest wykonywany z miejsca wystąpienia przewinienia.
• Rzut karny przyznany zostaje w momencie popełnienia przez drużynę broniącą w obrębie pola karnego przewinienia karanego rzutem wolnym bezpośrednim. Z rzutu karnego można bezpośrednio uderzać na bramkę. W przypadku, gdy upłynął już czas przewidziany na rozegranie połowy, należy przedłużyć pierwszą lub drugą połowę meczu oraz każdą połowę dogrywki.
• Rzut sędziowski jest jednym ze sposobów wznowienia gry po krótkiej przerwie, która została zarządzona przez sędziego. Sędzia opuszcza piłkę w miejscu, w którym się ona znajdowała w momencie przerwania gry. Jeżeli w momencie przerwania gry piłka znajdowała się w polu karnym, to rzut sędziowski odbywa się z linii pola karnego w miejscu znajdującym się najbliżej miejsca przerwania gry. Piłka znajduje się w grze w momencie dotknięcia ziemi.
• Zawodnicy mogą zostać ukarani przez sędziego żółtą, bądź też czerwoną kartką w przypadku złamania przepisów gry. W przypadku uzyskania czerwonej kartki zawodnik musi opuścić plac gry i udać się do szatni, a na jego miejsce może wejść zawodnik rezerwowy, ale po 2 minutowej karze dla drużyny.
• Rzut z autu odbywa się z ziemi, piłka musi stać na polu gry i musi być zagrana zza linii bocznej boiska.
• Bramkarz rozpoczyna grę od własnej bramki wyrzutem.
• Bramkę zdobywa się w momencie, gdy piłka przekroczy całym swoim obwodem linię bramkową pomiędzy słupkami bramki a poprzeczką. Musi jednak zostać spełnione założenie, że piłka która wpadła do bramki nie była wrzucona lub też zagrana ręką, oraz nie naruszono żadnych innych przepisów.
• Mecz wygrywa drużyna, która strzeli więcej bramek niż przeciwnicy. W przypadku wyniku remisowego mecz jest nierozstrzygnięty.
• W przypadku zakończenia meczu remisem istnieje możliwość rozegrania dogrywki, ale tylko w wypadku, że przepisy turnieju zakładają takie rozwiązanie w celu wyłonienia zwycięzcy.
• W przypadku zakończenia meczu remisem, wyłonienie zwycięzcy może nastąpić poprzez rozegranie serii rzutów karnych. Każdy zespół wyznacza 5 osób, które będą wykonywały na zamianę rzuty karne. Wygrywa drużyna, która po pięciu seriach będzie miała więcej strzelonych bramek. Jeżeli ilość bramek będzie identyczna, to drużyny strzelają na zmianę, aż któraś drużyna się pomyli.
• W przypadku, gdy przepisy nie mogą zostać rozstrzygnięte, to aktem nadrzędnym są przepisy gry w piłkę nożną.