ZasadyGry.pl

 
 
 Menu:

alfabetyczny
 spis gier

 Podział wg
 rodzaju:

gry karciane

gry planszowe

gry sportowe

gry hazardowe

gry na kartce
       i inne


dodaj stronę do
 ulubionych

informacje o
 serwisie

 

     

3 5 8 - zasady gry

Zasady gry w 3 5 8 - strona 2/2

Każda rozgrywka zobowiązuje rozgrywającego do wzięcia minimalnie 8 lew, rozdającego do minimum 3 lew, a trzecią osobę do zabrania minimum 5 lew.
Stąd też pochodzi nazwa gry: 3 5 8.
Wyjątkiem jest rozgrywka „bez lew”, kiedy to rozgrywający może zabrac maksymalnie 3 lew, rozdający 8 lew, a trzecia osoba maksymalnie 5 lew.

Po każdej rozgrywce nalicza się punkty:
- jeśli gracz wziął tylke lew (lub więcej) do ilu był zobligowany – otrzymuje punkty dodatnie;
- jeśli natomiast nie wykonał planu – otrzymuje punkty ujemne.

Każdy punkt ujemny przyznawany jest za każdy lew, którego zabrakło do wykonania planu, a punkt dodatki za każdy lew zebrany ponad obowiązujący plan.
Proszę pamiętać o rozgrywce „bez lew” gdzie dodatnie punkty przyznajemy za każdy mniej zabrany lew, a ujemny za każdy więcej zabrany lew niż można było zebrać.
Suma punktów graczy w rozgrywce będzie zawsze = 0.

Istnieje jeszcze dodatkowa zasada w grze, która można stosować, polega ona na nagradzaniu gracza, który otrzymał punkty dodatnie poprzez umożliwienie mu wymiany kart u gracza który otrzymał punkty ujemne. Można wymienić tyle kart ile punktów dodatnich się otrzymało. Gracz z punktami ujemnymi, który otrzymuje karty do wymiany, musi zawsze oddać najwyższa kartę w tym samym kolorze, w którym otrzymał do wymiany, a jeśli takowej nie posiada to zwraca tą samą którą otrzymał.
Nie można wymieniać kart atutowych, ani w rozgrywkach „bez atu” i „bez lew”.

Cała gra kończy się po 18 rozgrywkach, kiedy to następuje podsumowanie punktów wszystkich graczy, zwycięża oczywiście ten, który zebrał ich największą ilość.

<<< poprzednia strona kolejna >>>
~

  

(c) 2007 ZasadyGry.pl - Wszelkie prawa, włącznie z autorskimi zastrzeżone.