ZasadyGry.pl

 
 
 Menu:

alfabetyczny
 spis gier

 Podział wg
 rodzaju:

gry karciane

gry planszowe

gry sportowe

gry hazardowe

gry na kartce
       i inne


dodaj stronę do
 ulubionych

informacje o
 serwisie

 

     

Dart, Darts, Rzutki, Lotki - zasady gry

Zasady gry w darta - strona 2/2

Pojedyncza rozgrywka przebiega zazwyczaj pomiędzy dwoma graczami (umownie mogą naraz grać nawet trzy osoby), którzy wykonują na przemian po trzy rzuty w kierunku tarczy. Celem gry jest jak najszybsze uzbieranie określonej liczby punktów, zazwyczaj jest to 301 lub 501 punktów, z tym że punkty liczy się "od tyłu", tzn. od liczby 501 odejmujemy punkty które udało nam się trafić na tablicy. Ważnym jest założeniem jest jednak to że ostatni rzut musi wynieść dokładnie tyle ile nam zostało punktów, np. jeśli do końca gry zostało nam 18 punktów to musimy trafić pole z nr 18, lub pole podwójne z nr 9. Nie możemy trafić pola z nr 20 i skończyć gry z -2 punktami, zawsze gra musi się skończyć z ilością punktów równą zero.Jeżeli zawodnik trafi w pole, które da wynik ujemny, kończy się jego kolejka i przywracany jest wynik do stanu sprzed tej kolejki.

Do innych, bardziej znanych gier związanych z dartem zalicza się m.in. "Double-in" (w którym należy trafić podwójne pole, by w ogóle rozpocząć naliczanie punktów), "Round The Clock" (w którym gracze muszą trafiać kolejne numerowane pola tablicy) oraz bardziej skomplikowany "Cricket".

Tablice do gry w dart'a wieszamy tak aby jej środek (pole warte 50 punktów) było na wysokości 173 centymetrów..

Rzuty do tarczy wykonujemy z odległości 237 centymetrów.

Istnieją dwa rodzaje tablic do gry w rzutki:
1. Do twardych (ostrych grotów)
2. Do miękkich grotów i lekkich lotek - wykonana z tworzywa sztucznego i pokryta na całej swej powierzchni małymi dziurkami (o średnicy ok. 2mm). Tablica jest elektroniczna, posiada zaprogramowane różne warianty gry, liczy za graczy zdobyte punkty, a nawet sugeruje cel do kolejnego rzutu.

 

<<< poprzednia strona kolejna >>>
~

 

 

(c) 2007 ZasadyGry.pl - Wszelkie prawa, włącznie z autorskimi zastrzeżone.