ZasadyGry.pl

 
 
 Menu:

alfabetyczny
 spis gier

 Podział wg
 rodzaju:

gry karciane

gry planszowe

gry sportowe

gry hazardowe

gry na kartce
       i inne


dodaj stronę do
 ulubionych

informacje o
 serwisie

 

     

Kierki - zasady gry

Zasady gry w kierki - strona 2/3

Piąte rozdanie. Zadanie: nie zbierać króla kier, za jego zbiórkę gracz otrzymuje aż 150 punktów. W tym rozdaniu nie wolno, w przypadku posiadania innych kart, wychodzić w kiery. Posiadacz króla kierowego ma obowiązek zrzucić go przy pierwszej okazji.

Szóste rozdanie. Zadanie: nie brać ostatnich dwóch lew, za zebranie jednej z dwóch lew przysługuje 75 punktów. W przypadku zebrania dwóch ostatnich lew przez tego samego gracza, otrzymuje on 150 punktów.

Za zgoda wszystkich graczy możliwe jest rozegranie siódmego zadania!

Siódme rozdanie zwane rozbójnikiem. Wszystkie karty minusowe z poprzednich rozgrywek są punktowane w tym rozdaniu. Nie wolno także wychodzić w kiery (w przypadku posiadania innych kart).

Przy grze w kierki w trzy osoby z tali usuwana jest dwójka trefl i każdy z graczy otrzymuje po 17 kart. Zasady rozdań nie ulegają zmianie. Małej modyfikacji poddaje się punktowanie: za lewę - 15 punktów, za kiery - 20 punktów, za damę - 60 punktów, za chłopców - 30 punktów, za króla kierowego - 140 punktów, za ostatnie dwie lewy - 70 punktów (za każdą jedną).

W kierki można zdobywać również punkty dodatnie:
Loteryjka czyli rozgrywka atutowa. Po rozdaniu kart gracz wychodzący, przed pierwszym wyjściem deklaruje swój kolor atutowy, który będzie obowiązywał w danej rozgrywce. Istnieje obowiązek dorzucania do tego koloru, nie ma jednak obowiązku przebijania atutem w przypadku nie posiadania wyłożonego innego koloru. Za każda zebraną lew gracz otrzymuje 25 punktów dodatnich. po zakończeniu tej rozgrywki identyczna jest rozpoczynana przez kolejnego gracza. Seria rozgrywek atutowych kończy się gdy każdy z grających przeprowadził jedną rozgrywkę atutową.

<<< poprzednia strona kolejna >>>
~

 

 

(c) 2007 ZasadyGry.pl - Wszelkie prawa, włącznie z autorskimi zastrzeżone.