ZasadyGry.pl

 
 
 Menu:

alfabetyczny
 spis gier

 Podział wg
 rodzaju:

gry karciane

gry planszowe

gry sportowe

gry hazardowe

gry na kartce
       i inne


dodaj stronę do
 ulubionych

informacje o
 serwisie

 

     

Pinkerton - zasady gry

Zasady gry w pinkertona - strona 3/3

  ZASADY DODATKOWE 

1. Dopóki wartość kart w stosie mieści się w przedziale od –20 do 20, do stosu nie można dorzucać kart o wartości  20, 30, 40, -20, -30, -40 czyli K, D, J. Jeżeli wartość kart przekroczy, lub będzie równa przedziałowi, wtedy można dorzucić te karty, niezależnie od ich koloru. Jeżeli gracz nie ma odpowiedniej karty do stosu, musi spasować, jednak bez konsekwencji wypadnięcia z gry ( ten pas nie liczy się do jego konta i nie wymaga wyrzucenia jednej karty).

2. Gdy wartość stosu wyniesie 0, gracz nie musi wyrzucać dwóch kart z ręki, tylko może od razu dorzucić kartę do stosu.

3. Kiedy wartość stosu przekroczy lub będzie równa 80 lub –80, gracze muszą zamiast dwóch wyrzucać z ręki trzy karty. Spowodowane jest to ograniczeniami w wartościach kart. Analogicznie liczba kart zwiększa się o jeden dla wartości stosu: 120, -120, 160, -160 itd. Liczba dorzucanych przez rozdającego kart też zwiększa się o jeden.

4. Karty w stosie mogą być podliczane tylko przez rozdającego na prośbę gracza. Sam rozdający (nawet jeśli jest graczem) nie może podliczyć kart w stosie.

5. Gdy rozdającemu skończą się karty, może wykorzystać te wyrzucane przez graczy. Może też wykorzystać dodatkową talię kart. Nie może jednak wykorzystać kart znajdujących się w stosie.

PUNKTACJA
Pod koniec licytacji gracze liczą karty znajdujące się w stosie. Odpowiadają one liczbie partii rozegranych przez graczy. Za każdą kartę mamy jeden punkt. Co 10 kart gracz otrzymuje premię w wysokości 10 punktów.
Np. w stosie było 7 kart. Zwycięski gracz otrzymuje 7 punktów
W stosie były 23 karty. Zwycięski gracz otrzymuje 43 punkty (+20 punktów premii)
Po podliczeniu punktów gra zaczyna się od nowa, czyli od punktu I instrukcji.
Gracze mogą umówić się, że wygra gracz z określoną liczbą punktów, lub ten który po wyznaczonym czasie będzie miał najwięcej punktów.

<<< poprzednia strona kolejna >>>
~

 

 

(c) 2007 ZasadyGry.pl - Wszelkie prawa, włącznie z autorskimi zastrzeżone.