ZasadyGry.pl

 
 
 Menu:

alfabetyczny
 spis gier

 Podział wg
 rodzaju:

gry karciane

gry planszowe

gry sportowe

gry hazardowe

gry na kartce
       i inne


dodaj stronę do
 ulubionych

informacje o
 serwisie

 

     

Statki - zasady gry

Zasady gry w statki - strona 1/2

   Czy jest osoba która nie grała w szkole zarówno na przerwach jak i na mniej interesujących lekcjach w statki? Poniżej przedstawiamy zasady gry najbardziej popularne w Polsce i na świecie.

Gra jest przeznaczona dla dwóch graczy, każdy z nich rysuje na swojej kartce dwie mapy o wielkości 10 na 10 pól. Na jednej mapie będzie rozmieszczał swoje statki na drugiej będzie zaznaczał oddane strzały i ewentualne trafienia. Każdą mapę opisuje się z góry literami od A do J i z boku liczbami od 1 do 10.

Każdy z graczy na początku gry otrzymuje do rozmieszczenia jeden pięciomasztowiec, jeden czteromasztowiec, dwa trójmasztowce, dwa dwumasztowce oraz dwa jednomasztowce. Ilość masztów statku określa ile zajmuje on kratek na mapie. Statki można dowolnie ustawiać, obracać i wyginać z zachowaniem zasad że każdy maszt jednego statku musi stykać się z jego kolejnym masztem ścianką boczną (nie może łączyć się na ukos) oraz dwa statki nie mogę "dotykać" się ani ukosem ani żadnym bokiem masztu.

Poniżej przedstawiamy przykładowe poprawne rozmieszczenie floty na mapie (dla ułatwienia każdy statek podpisaliśmy posiadanych ilością masztów):

  A B C D E F G H I J  
1   4               1  
2   4 4         2      
3     4         2      
4                      
5     2 2              
6                      
7 1               3 3  
8                   3  
9           5 5 5      
10 3 3 3     5   5      

<<< poprzednia strona kolejna >>>
~

  

 

(c) 2007 ZasadyGry.pl - Wszelkie prawa, włącznie z autorskimi zastrzeżone.

W serwisie zostały zawarte zasady, przepisy, reguły najpopularniejszych gier karcianych, planszowych, sportowych, hazardowych, rozgrywanych na kartce i innych.