ZasadyGry.pl

 
 
 Menu:

alfabetyczny
 spis gier

 Podział wg
 rodzaju:

gry karciane

gry planszowe

gry sportowe

gry hazardowe

gry na kartce
       i inne


dodaj stronę do
 ulubionych

informacje o
 serwisie

 

     

Unihokej - zasady gry

Zasady gry w unihokeja - strona 1/2

Dyscyplinę tę rozgrywa się w formie meczu między dwoma drużynami. Polega ona na zdobyciu większej liczby bramek niż drużyna przeciwna. Gra toczyć się powinna w Sali o twardej i równej nawierzchni lub na zatwierdzonym przez daną federację boisku.

Boisko
Wymiary boiska wynoszą 40 na 20 metrów. Wysokość bandy otaczającej wynosi natomiast 50 centymetrów. Linia środkowa biegnie przez środek boiska równolegle do linii krótszych i dzieli boisko na dwie równe części. Linie wyznaczają także strefy bramkowe i podbramkowe.

Czas gry
Mecz składa się zazwyczaj z 3 tercji, z których każda trwa po 20 minut. Między tercjami następuje 10minutowe przerwy i zamiana stron. Czas jest zatrzymywany tylko w ważnych przypadkach takich jak zdobycie bramki, karz, rzucie karnym czy przerwie „time out”, a także w przypadku uznania przez sędziów sytuacji niezwykłej. „Time out” jest specjalnym czasem do dyspozycji drużyny. Można go zażądać w dowolnym momencie, Trwa on 30 sekund od momentu pojawienia się wszystkich zawodników w strefie wymiany. Gdy mecz jest nierozstrzygnięty, następuje dodanie czasu podatkowego. Mecz jest kontynuowany aż jedna z drużyn zdobędzie bramkę. Jeżeli ustalono, że czas dodatkowy trwa np. 10 minut, a po jego upływie nie padnie gol, to następuje konkurs rzutów karnych. Każdy zespół ma 5 szans strzału. Wygrywa zespół, który wygra konkurs.

Drużyny
Do meczu zgłoszonych może być nie więcej niż 20 zawodników. Rozróżnia się zawodników rozgrywających i bramkarzy. Na boisku przebywa 6 zawodników z każdej drużyny – 5 rozgrywających i bramkarz odpowiednio wyposażony. Zawodnicy mogą wymieniać się nieograniczoną liczbę razy. Wszystkie zmiany odbywać się muszą w strefie wymiany danego zespołu.
yn, zawodnik połamie w wyraźnej złości kij lub inny sprzęt.

<<< poprzednia strona kolejna >>>
~

    

 

 

(c) 2007 ZasadyGry.pl - Wszelkie prawa, włącznie z autorskimi zastrzeżone.

W serwisie zostały zawarte zasady, przepisy, reguły najpopularniejszych gier karcianych, planszowych, sportowych, hazardowych, rozgrywanych na kartce i innych.